

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 910 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1319
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21287
Ext.Price$0.21287
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21287 | $0.21287 |
| 10 | $0.16671 | $1.66710 |
| 50 | $0.12803 | $6.40150 |
| 100 | $0.09832 | $9.83200 |
| 500 | $0.07318 | $36.59000 |
| 1000 | $0.06574 | $65.74000 |
| 3000 | $0.04759 | $142.77000 |
| 5000 | $0.03445 | $172.25000 |
